Велики Поганац и Вијеће српске заједнице Копривничко-крижевачке жупаније , које предводи предсједник Јово Манојловић, били су домаћини традиционалних 9. Спортских сусрета српских жупанијских вијећа сјеверо -западне Хрватске.
Спортске екипе пријавили су ВСНМ Загребачке жупаније ( предсједник Драгиша Пилиповић), ВСНМ Бјеловарско Билогорске жупаније ( предсједник Дарко Карановић) домаћин, ВСНМ КЦ-КЖ жупаније( предсједник Јово Манојловић), представник Вараждинске жупаније Милан Мирчетић и представница Међимурске жупаније Мирјана Мидић.
Екипе су се такмичиле у малом ногомету, картању Беле, пикаду, потезању ужета и бацању цигле јединице у даљ.
Побједници су све екипе јер циљ ових наших сусрета је дружење, склапање нових и обнова старих пријатељстава.
Морамо исказати велико задовољство да су са нама били и чланови ВСНМ Вировитичко-подравске жупаније на челу са предсједницом Миленом Лазић као и предсједник ВСМ Пожешко славонске жупаније Милан Козловић који су исказали велику жељу да се ови традиционални сусрети прошире и на ове двије наведене жупаније,што је само потврда сврхе досадашњих сусрета.
Исто тако морамо похвалити младу екипу Српског демократског форума која се такмичила ван конкуренције у потезању конопа.
Морамо се захвалити домаћину на одличној организацији сусрета ,као и свим учесницима ове изузетне манифестације.
ВСНМ ББЖ је и ове године организирао аутобусни превоз са поласком из Дарувара, виа Велики Зденци, Велика Писаница, Бјеловар, Крижевци ,Велики Поганац, Наша делегација бројала је 29 учесника ове лијепе манифестације.
Круна овогодишње смотре било је дуготрајно коло младих чланова Српског културног друштва Просвјета, пододбори из Гарешнице и Великог Поганца које је изазвало велике емоције присутних.
Фотографије: