Najave i informacije

3.Susreti manjinskog stvaralaštva BBŽ!

U nedjelju 23.04.2017. u Grubišnom Polju održati će se tradicionalni manjinski susreti naše županije. Domaćin ovogodišnje smotre je mađarska zajednica uz Bjelovarsko-bilogorsku županiju i župana  Damira Bajsa kao pokrovitelja.
Okupljanje gostiju, učesnika programa i gledatelja počinje u 15.00 sati ispred Centra za informiranje i kulturu.
Naime, ispred prostora biti će postavljeni štandovi sa etno-gastro ponudom Čeha, Roma, Srba Mađara kao naših manjina ali i štand sa ponudom hrvatskog većinskog naroda. Organizator će upriličit i etno izložbu upotrebnih predmeta starih 100-tinjak godina, također ispred CIK-a.
U 17,00 sati u CIK-u je predviđen kulturno umjetnički program koji izvode manjine isključivo sa naše županije.
Veselimo se Vašem dolasku!