Издаваштво

Радован Дожудић ЗАПИСИ ИЗ ВРЕТАНИЈЕ есеји о понорници

Радован Дожудић ЗАПИСИ ИЗ ВРЕТАНИЈЕ есеји о понорници

Аутор:Радован Дожудић

Накладник: Вијеће српске националне мањине Бјеловарско-билогорске жупаније 2018.године (500 примјерака)

За накладника: Дарко Карановић

Насловница и дизајн: Иван Матанић и Миленко Селак

Лектура: Сања Пинтер и Миле Радовановић

Тисак: Тискара Виатони д.о.о. Бјеловар

Ова књига издана је у сурадњи те уз потпору:

Српског народног вијећа,Загреб

Вијећа српске националне мањине Копривничко-крижевачке жупаније

Вијећа српске националне мањине Вараждинску жупаније

Бјеловарско-билогорске жупаније

 

О књизи:

„Писање,рушење једне и градња друге стварности,мимикрија, и повијест са стотину лица и наличја,двије су опсесивне теме правника и писца Радована Дожудића…Човјек је јединствено биће,живи сам,путује сам и умире сам. Осуђен на самоћу и размишљање. У све сумња. Стална је само сумња. Умјетност му нуди наду,спознају истине те се зато упушта у игру теза и антитеза,животописа,судбина, путовања,књига,рукописа…Писање је,речено војничким рјечником,освајање властитог свијета, пут у просторе себства,чување душе од свијета и пред свијетом…Дожудићеве приче имају необичне завршетке. Подложни су поетичној игри као и сваки други дио приче…Дожудић је ерудит широких духовних обзора,дубокоумни мислилац и вјешти градитељ прича у језику јер тражи и налази у њима необична значења…

Илија Пејић: из књиге Мириси исцрпљена вала (Прилог националној повијести књижевности и културе)

 „Аутор нас зналачки води у свијет који је многима од нас тек прошлост,повијест или хисторија,како вам драго,али ови записи премашују сваку дефиницију,занемарују границе,руше зидове,бришу предрасуде…Разумљиво,сваки потенцијални читатељ наћи ће у овој књизи небројене изворе нових сазнања. Откриват ће нове свјетове,оплемењиват себе и друге,трагајући за најбољим у себи и око себе…

Катица Коврлија: из Огледа о аутору

Мултимедија и издаваштво